Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze i Klinice Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i hematologii. Jako lekarz zajmuje się diagnostyką i leczeniem niedokrwistości, zaburzeń krzepnięcia oraz nowotworów układu krwiotwórczego (białaczek, chłoniaków, szpiczaka plazmocytowego, nadkrwistości, nadpłytkowości). Jej główne zainteresowania naukowe dotyczą biologii i leczenia ostrej białaczki szpikowej osób dorosłych. Jest autorem publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Od wielu lat pracuje w Oddziale i Poradni Hematologicznej w Łodzi. Szczególnie liczną grupę moich pacjentów stanowią osoby chorujące na tak zwane nowotwory mieloproliferacyjne, jak przewlekła białaczka szpikowa, czerwienica prawdziwa, nadpłytkowość czy mielofibroza. Staram się prowadzić terapię na najwyższym światowym poziomie, wykorzystując wszystkie dostępne metody leczenia. Diagnozuję i leczę także pacjentów zgłaszających się na konsultację z powodu różnego typu niedokrwistości, a moje szczególne zainteresowanie budzi , tak powszechny w całej populacji, niedobór żelaza (jestem autorem rozdziału na ten temat w jednym z podręczników dla hematologów). Zajmuje się również diagnostyką leukopenii, małopłytkowości oraz zaburzeń krzepnięcia (w tym trombofilii). W ramach zajęć dydaktycznych prowadzę także zajęcia ze studentami medycyny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jestem autorem lub współautorem wielu publikacji z zakresu hematologii zarówno w czasopismach krajowych jak i zagranicznych.
Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończyłam w 2008 r. uzyskując tytuł lekarza medycyny. Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie hematologii. W 2009 r. rozpoczęłam studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, które zakończyłam uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. W czasie mojej wieloletniej pracy uzyskałam tytuł specjalisty chorób wewnętrznych (2017) oraz hematologii (2021). Oprócz pracy z chorymi jestem nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i szkolę przyszłych lekarzy w zakresie chorób wewnętrznych i hematologii. Jestem współautorem prac naukowych z zakresu hematologii. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów oraz Stowarzyszenia Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek u Dorosłych.
Od 2010 roku pracuję w Klinice Hematologii Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, gdzie zajmuje się diagnozowaniem i terapią pacjentów z chorobami rozrostowymi układu krwiotwórczego. W ramach praktyki w Poradni Hematologicznej prowadzę także diagnostykę i leczenie osób z niedokrwistościami, małopłytkowością oraz zaburzeniami krzepnięcia. Posiadam wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu biopsji cienkoigłowych i gruboigłowych (trepanobiopsji) szpiku. Jako nauczyciel akademicki prowadzę wykłady i zajęcia praktyczne ze studentami Uniwersytetu Medycznego. Jestem autorem i współautorem wielu prac opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych.
Studia medyczne ukończyłem w 2008r. na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Po zakończeniu stażu podyplomowego w 2009r. zacząłem pracę w Klinice Hematologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi (obecnie Oddział Hematologii z Pododdziałem Chemioterapii – Klinika Hematologii Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika) gdzie pracuję do chwili obecnej. W trakcie pracy w Klinice Hematologii uzyskałem tytuł specjalisty chorób wewnętrznych w 2015r. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji w dziedzinie hematologii.
W trakcie mojej kariery zawodowej zajmowałem się diagnostyką i leczeniem nowotworowych i nienowotworowych chorób szpiku, układu chłonnego oraz zaburzeń krzepnięcia. Przez kilka lat pracowałem w Oddziale Przeszczepiania Szpiku i Intensywnej Chemioterapii Kliniki Hematologii w Łodzi gdzie opiekowałem się pacjentami po przeszczepie szpiku kostnego i leczonymi z powodu agresywnych postaci białaczek i chłoniaków. Uczestniczyłem w licznych badaniach klinicznych, podczas których stosowałem najnowsze terapie dostępne w leczeniu chorób hematologicznych.Od wielu lat opiekuję się Pacjentami w Wojewódzkiej Poradni Hematologicznej.Posiadam wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu biopsji cienkoigłowych i gruboigłowych (trepanobiopsji) szpiku. Jestem autorem i współautorem licznych prac z dziedziny hematologii opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. W trakcie kariery zawodowej uczestniczyłem w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach poświęconych hematologii.
Starszy asystent w Oddziale Hematologii Ogólnej i Wojewódzkiej Poradni Hematologicznej WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi; asystent w Katedrze i Klinice Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W 2019 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, a w 2021 roku tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.
Obecnie realizujeszkolenie specjalizacyjne z zakresu hematologii. W ramach pracy w Oddziale Hematologii Ogólnej i Poradni Hematologicznej zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobami szpiku i układu chłonnego, a także z zaburzeniami krzepnięcia.
Jest współautorką licznych prac z zakresu hematologii opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Jej główne zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z diagnostyką i leczeniem przewlekłej białaczki limfocytowej.
WYKSZTAŁCENIE
SZKOLENIA DODATKOWE
DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Adiunkt w Klinice Kardiologii Interwencyjnej CKD Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Posiadam wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu zarówno ostrych jak i przewlekłych stanów kardiologicznych, a w szczególności choroby wieńcowej, niewydolności serca, arytmii i nadciśnienia tętniczego.
Uniwersytet Medyczny w Łodzi ukończyłem w 2009 roku, tytuł specjalisty uzyskałem w 2018 roku. W trakcie specjalizacji pracowałem w Oddziale Kardiologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem implantacji stymulatorów serca w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Klinice Intensywnej Terapii Kardiologicznej CSK w Łodzi. Obecnie pracuję opiece amblatoryjnej. Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem chorób kardiologicznych. Interesuję się zwłaszcza elektrokardiologią, leczeniem choroby wieńowej i niewydolności serca.
Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończyłam z w 2009 roku. Od 10 lat pracuje w Klinice Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek CKD UM w Łodzi. Od wielu lat pracuje także w Poradni Nefrologicznej przy USK im. Barlickiego Nr 1. w Łodzi.
Jestem specjalistą chorób wewnętrznych, zakończyłam szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie nefrologii, w najbliższej sesji egzaminacyjnej będę zdawać egzamin specjalizacyjny w tym zakresie.
Oprócz nefrologii, moją wielką pasją są choroby rzadkie – nie tylko w aspekcie nefrologicznym. Właśnie dlatego w najbliższych miesiącach planuje rozpocząć szkolenie specjalizacyjne w zakresie genetyki. Od pewnego czasu zajmuje się diagnostyką, kwalifikacją do leczenia i leczeniem pacjentów z chorobą Fabry’ego.
W 2013 roku obroniłem pracę doktorską dotyczącą zaburzeń gospodarki mineralnej w pacjentów z cukrzycową chorobą nerek, której promotorem był Pan Profesor Michał Nowicki.
Jako adiunkt w Klinice Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek CKD UM w Łodzi prowadzę zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Lekarskiego oraz ze studentami anglojęzycznymi z zakresu nefrologii i transplantologii klinicznej. Jestem autorem oraz współautorem licznych publikacji w czasopismach polsko- i anglojęzycznych.
Medycyna to nie tylko praca, to moja wielka pasja!
W 2016r. ukończyłem kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Na przełomie 2017/2018r. rozpocząłem specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.
Obecnie pracuję w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Spośród wszystkich metod diagnostycznych szczególnie interesuję się USG i nim się głównie zajmuję. W trakcie badania staram się w przystępny sposób wytłumaczyć pacjentowi skąd pochodzą jego dolegliwości.
Posiadam duże doświadczenie, szczególnie w diagnostyce pacjentów onkologicznych, hematologicznych, endokrynologicznych, a ostatnio również pediatrycznych.
Wykonuję badania USG:
Absolwent Wydziału Lekarskiego, obecnie profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracuje w Klinice Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej. Odbył staże naukowe w Holandii, Belgii i Kanadzie. Autor szeregu prac i doniesień dotyczących astmy i POChP. W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem astmy, POChP i raka płuca.
Jestem absolwentem wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolenie specjalizacyjne z onkologii klinicznej odbyłem w Oddziale Chemioterapii Nowotworów z Pododdziałem Chemioterapii Jednego Dnia – Klinika Chemioterapii UM w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym im. M. Kopernika w Łodzi. Ponadto od kilku lat pracuję w hospicjum domowym opiekując się pacjentami, u których na pierwszy plan wysuwają się objawy choroby nowotworowej. Zebrane doświadczenie pozwala mi na całościowe spojrzenie na pacjenta z problemem nowotworowym.
Nazywam się Rafał Ziółkowski, jestem chirurgiem ogólnym i naczyniowym. Specjalizuję się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu chorób układu krążenia. Wspieram również profilaktykę chorób naczyń krwionośnych oraz działania zapobiegające dalszym postępom już występujących schorzeń.
W 2002 r. uzyskałem dyplom Lekarza Akademii Medycznej w Łodzi (numer Prawa Wykonywania Zawodu 1505922). W latach 2002-2008 zdobyłem specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Ogólnej w III Szpitalu Miejskim im. K. Jonschera w Łodzi, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Akademii Medycznej w Łodzi, w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Byłem doktorantem w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej i Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W 2014 r. uzyskałem specjalizację z chirurgii naczyniowej, pracując w Oddziale Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej W.S.S. im. M. Kopernika w Łodzi.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (ESVS)
Dzięki dużemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu kwalifikacji, proponuję moim pacjentom nowoczesne i najmniej inwazyjne metody leczenia, które rozpoczynam od wnikliwej diagnozy z użyciem aparatu USG oraz szczegółowego wywiadu. Po uzyskaniu wyników omawiamy możliwe warianty leczenia, wybieramy wspólnie najbardziej optymalny z dostępnych i przystępujemy do działania zmierzającego do rozwiązania zdiagnozowanego problemu zdrowotnego.
Szkolenia
Brałem udział w Akademii Flebologii, cyklu szkoleń umożliwiających zdobycie pełnej wiedzy na temat diagnostyki i nowoczesnych metod leczenia chorób żył. Szkolenia te obejmowały wykłady teoretyczne i warsztaty praktyczne odbywanych w Polsce w wybranych klinikach zajmujących się flebologią. Staże dotyczą skleroterapii, badania dopplerowskiego, chirurgii żył, technik wewnątrzżylnych, leczenie owrzodzeń i kompresoterapii.
Uczestniczyłem też w licznych szkoleniach diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych (żył i tętnic) oraz przetok dializacyjnych.
Dodatkowe zainteresowania
Leczenie żylaków kończyn dolnych.
Stosuję następujące metody leczenia żylaków kończyn dolnych:
Wieloletnie doświadczenie obszarze pomocy psychologicznej osobom znajdującym się w kryzysach życiowych, sytuacyjnych, rozwojowych.
Doświadczenie w pracy z osobami chorymi somatycznie, zwłaszcza chorującym na choroby nowotworowe.
Prawa autorskie Hemoklinika.
Prawa autorskie Hemoklinika.